پدر یا غول مرحله آخر ؟!!

1037.jpgآدم واقعا نمی تواند درک کند که چرا بعضی از پدر و مادرها اینقدر بچه هایشان را اذیت می کنند و نمی گذارند آن ها هر روز بنشینند پای پلی استیشن و کامپیوتر و یک دل سیر بازی کامپیوتری بکنند. از طرف می پرسی چرا نمی گذاری بچه ات راحت باشد و هر بازی که دلش می خواهد بخرد و بشیند پای بازی حالش را ببرد، می گوید:« این بازیها روی بچه ها تاثیر منفی می گذارد... بچه ها از این بازیها نقش می پذیرند.» یکی نیست به این پدر مادرها بگوید خب مگر خود شما که الک دولک و هفت سنگ و تیله بازی و خاله بازی و گرگم به هوا بازی می کردید از آن ها نقش پذیرفتید؟! اگر پذیرفتید چرا حالا که بزرگ شدید شبیه الک و سنگ و تیله و خاله و گرگ نیستید؟! حالا این احتمال هم هست که بعضی بازیها موجب شود بچه ها کمی روانشان پاک شود و یکم قاط بزنند و چنان در فضای بازی غرق شوند که خفه شده و اصلا درنیایند؛ آن هم جای هیچ نگرانی ندارد و راه حلش در دستان ماست. فرض کنید شما پدری هستید که برای پسر کودک یا نوجوانتان 3 تا از پرفروش ترین بازی های کامپیوتری یعنی FIFA ، NEED FOR SPEED و RESIDENT EVIL را خریداری کردید و حالا بعد از گذشت چند هفته، پسرتان چنان غرق بازی شده که خودش را در نقش شخصیت های اصلی بازی می پندارد؛ در اینصورت:

3راه حل جهت مقابله با اثرات بازی FIFA :

1 - درصورتیکه در منزل کودک خردسالی دارید که تازه چهاردست و پا رفتن یاد گرفته، کله او را بین دو بالش پر یا دو بسته پوشک مای بابا یا ننه قرار داده و با طناب یا سیم بکسل محکم ببندید تا هروقت پسرتان کله او را روی زمین با توپ فوتبال اشتباه گرفت و شوتش کرد، بالش و بسته های پوشک نقش ایربگ یا همان کیسه هوا را ایفا کنند تا مخ کودک خردسال شما نترکد و نپاشد به در و دیوار!

2 - هیچگاه جهت پوشش کف منزل از سرامیک و پارکت استفاده نکنید بلکه شیوه سنتی ایرانی یعنی استفاده از قالی و قالیچه خیلی بهتر جواب می دهد زیرا پرزهای قالی علاوه بر اینکه سرعت تکل های خطرناک پسرتان بر روی شما که در چشم او بازیکن مهاجم هستید را می گیرد، به علت نرمی که دارد موجب می گردد پس از برخورد قسمت های تحتانی بدنتان با زمین، صدمات کمتری به نشیمن گاه، کمر و ستون فقراتتان وارد آید!

3 - شب ها قبل از خواب حتما یا داخل گوش های خود یک بسته کامل پنبه بچپانید و یا هدفونی که از آن آهنگ های لایت اینور و آنور آبی متراوش می شود بگذارید روی گوشتان بعد کپه تان را بگذارید و بخوابید تا صداهای نابهنجار ناشی از موج مکزیکی رفتن و تشویق کردن و اعتراض به داور و شادی گل زدن و غیره پسرتان در خواب که گهگاه با حرکات جسمی نظیر حرکات موزون و لنگ و لگد انداختن همراه است تا صبح خواب را بر چشمان شما حرام نکند.

3راه حل جهت مقابله با اثرات بازی NEED FOR SPEED :

1 - همیشه پسرتان را در صندلی عقب خودرو بنشانید، مثل ماشین پلیس های فیلم های آمریکایی صندلی جلو خودرو را با استفاده از یک صفحه مشبک فلزی یا اگر نمی توانید با سیم خاردار از قسمت عقب جدا کنید، شیشه های خودروتان را هم ضدگلوله و ضدضربه نمایید؛ به این صورت در هنگام رانندگی، پسرتان نه می تواند خودش را به جلو برساند و فرمان و دنده و گاز و هدایت خودرو را در اختیار بگیرد و نه اینکه جهت تصاحب خودروهای دیگر و رانندگی با آن ها، شیشه را شکسته و خودش را به بیرون پرتاب نماید!

2 - همیشه قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، ماشین ریش تراش و سایر ماشین های مصرفی در منزل، درب آن ها را باز کنید، پسرتان که داخل آن ها مشغول ماشین سواری است را در بیاورید و سپس ماشین مذکور را به کار بیندازید!

3 - هر روز یک 4لیتری روغن سوخته کف منزلتان خالی کنید تا وقتی پسرتان برای خودش دستی و دریف و تیکاف می کشد، هم کف پاهایش کمتر ساییده شود و هم اینکه دور 360درجه های تمیزتری بزند و دود باحالتری از پاهایش بلند شود و حال بیشتری بکند؛ درضمن کف خانه هم دیرتر سوراخ شده و به سقف خانه طبقه پایینی برسد!

3راه حل جهت مقابله با اثرات بازی RESIDENT EVIL :

1 - سعی کنید هرگاه در منزل در کنار پسرتان حضور دارید خصوصا قبل از رفتن به رختخواب حتما به قسمت گردن و بویژه خرخره خود فلفل بمالید تا تند و بدمزه شود که اگر پسرتان یکهو جو آدم خواری گرفتش و خواست خرخره تان را بجود، مزه تند آن سبب شود بیخیال این کار شده و برود دنبال خوردن یک موجود خوشمزه تر!

2 - از خوردن غذاهای دارای گوشت قرمز یا غذاهای حاوی سس یا رب گوجه، پوشیدن لباس های قرمز رنگ، در دست گرفتن اشیایی مثل چاقو، ساتور و تبر، تماشای برنامه راز بقا و هر چیز دیگری که پسرتان را یاد خون و کشتن و خوردن بیندازد شدیدا خودداری فرمایید چون پسرتان چه در نقش آدمخوار فرو رفته باشد چه پلیس آدمخوارکش، عاقبت خوشی در انتظارتان نخواهد بود زیرا تلاش خواهد کرد که یا شما را بخورد یا بکشد!

3 - و در نهایت اینکه از وارد شدن به منزل با چهره خشن یا ناراحت و به هم ریخته با لباس های کثیف و موهای ژولیده شدیدا خودداری فرمایید وگرنه پسرتان شما را با غول مرحله آخر اشتباه خواهد گرفت و در اینصورت دیگر هیچ راه حل پیشنهادی جهت زنده و سلامت ماندن شما وجود نخواهد داشت!!

سعید ترشیزی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید