وزارتخانه ازدواج و طلاق

2454.jpgاین که اوضاع ازدواج و طلاق ملت، هرچه بیشتر سروسامان بگیرد؛ یعنی به این شکل که درصد ازدواج بیشتر شود و درصد طلاق ـ که منفورترین حلال موجود است ـ کمتر شود؛ کار و ابتکار بسیار خوبی است که ذره‌المثقالی حرف و حدیث در آن نیست. اگرهم هست، در حد شایعات است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس: ـ «باتوجه به این که ادغام وزارت ورزش و جوانان به بی‌توجهی به حوزه جوانان منجر شد، تشکیل وزارتخانه ازدواج و طلاق، کمک بزرگی به حل معضلات جامعه جوان خواهد کرد.»ـ به نقل از بیشتر جراید

بسته پیشنهادی: ما ضمن استقبال شدیداللحن از تدوین پیش‌نویس طرح تشکیل وزارت ازدواج و طلاق، و ایضا ضمن یادآوری مجدد و مشدد ضرب‌المثل فوق‌الذکر؛ نکاتی چند را از باب ارائه رهنمود، ذیلا معروض می‌داریم:

1ـ نظارت کیفی: پس از تشکیل وزارت ازدواج و طلاق، همه مراحل مقدماتی و میانی و پایانی ازدواج تحت نظارت شدید این وزارتخانه در بیاید. با صدور بخشنامه، بر جمیع مراحل آن نظارت کیفی به عمل آورد. نه فقط در قضیه تعیین میزان و مقدار مهریه وارد عمل شود که حتی صدور مجوز دریافت شیربها را نیز برعهده بگیرد. این شکلی، هرکس هرمبلغی خواست، تعیین نمی‌کند و مراحل مقدماتی ازدواج عزیز، یک نظم و نسق بهتر و روشن‌تری پیدا می‌کند. به‌هنگام طلاق هم همین طور؛ منتها برعکس آن عمل شود. دست بالا بگیرند که طرفین دست پایین بگیرند.

2ـ ساخت باشگاه: اگر وزارت ازدواج و طلاق شکل گرفت و خواستند وزارتخانه آن را بسازند؛ حتما یک طبقه آن را به صورت باشگاهی مناسب برای برپایی مراسم ازدواج خانواده‌هایی که از بضاعت مالی مناسب برخوردار نیستند و دنبال مکان مناسب می‌گردند؛ در نظر بگیرند. در یک طبقه هم موزه طلاق احداث شود که تبعات و عواقب پاره‌ای طلاق‌های ناجور برای عموم ملت متأهل به نمایش گذاشته شود. باشد که مایه عبرت دیگران شود.

3ـ تعامل صحیح: وزارت ازدواج و طلاق از هر زوج متقاضی وام ازدواج، تعهد و تضمین بگیرد که حداقل تا پایان عمر از یکدیگر طلاق نگیرند و اگر گرفتند، وام خود را تحویل معاونت طلاق وزارتخانه دهند و از در پشت خارج شوند. از آسانسور هم استفاده نکنند، چون مخصوص زوجین در حال ازدواج است.

رضا رفیع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید