همه جایگزینان کی روش همین ها هستند!

3262.jpgنمی دانیم الان که شما دارید این مطلب را می خوانید «کارلوس کی روش» از فوتبال ایران رفته یا نرفته. اگر رفته باشد که این مطلب معنایش را از دست نمی دهد، اما اگر نرفته باشد، بالاخره یک زمانی خواهد رفت و برای آن زمان این مطلب معنا خواهد داشت. می خواهیم بدانیم که اگر کی روش از فوتبال ما برود و یا اینکه الان رفته باشد، چه گزنیه هایی برای جانشینی او مناسب هستند و چرا:

-«شاغلام پیروانی» اولین گزینه ای است که به درد جایگزینی کی روش می خورد. او اگر از نظر فنی بزرگ تر از کی روش نباشد، از نظر وزنی چندین برابر بزرگ تر از کی روش است! بالاخره فدراسیون بنا به نظر کارشناسان دست به انتخاب می زند و نظر کارشناسان هم انتخاب مربی بزرگ تر از کی روش است!

-«علی پروین» هم می تواند گزینه خوبی برای جایگزینی کارلوس کی روش باشد. آخر علی آقا از جمله مربیانی است که مدام به شاگردانش گوشزد می کند: «بزرگ تر از دهانت حرف نزن!» او گرچه با حضورش باعث عدم ورود آدم های بزرگ به فوتبال ملی می شود، اما اجازه ورود حرف های بزرگ توی دهان بازیکنان را هم نمی دهد! از اینها که بگذریم، چشم هایش هم بدجوری شبیه به مربیان خارجی است!

-«محمد مایلی کهن» از آن دست مربیانی است که به درد تکیه زدن روی صندلی کارلوس کی روش می خورد.
البته که حاجی به لحاظ فنی بزرگ تر از کی روش نیست اما از نظر سنی خیلی بزرگ تر از اوست! ضمنا او در فوتبال ملی ما موازنه ایجاد می کند. به این ترتیب که وقتی کفاشیان به همه چیز فوتبال می خندد، او در مقابل گریه می کند! مگر یادتان رفته آن سال که تیمش یکی پس از دیگری بازی ها را می باخت و ایشان بجای پاسخ دادن به مسائل فنی فوتبال، برای فقرا و گرسنگان و تشنگان گریه می کرد؟

-«فیروز کریمی» از دیگر گزینه های بزرگی است که می تواند در این امر خطیر فوتبال ملی ما را کمک کند. او همین جور دارد در امر یافتن میخ طویله توی زمین، جوک گفتن به جای ذکر مسائل فنی در پایان بازی، منشوری شدن به دلایلی نامعلوم و البته کاملا معلوم!، زدن پس کله به بازیکنی که زورش به او نمی‎رسد، آن هم جلوی دوربین، در فوتبال ایران بزرگی می کند و مگر نه اینکه ما می خواهیم بعد از کی روش بزرگتر از او را بچسبانیم به نیمکت تیم ملی؟ خب فیروز خان هم بزرگ است و هم بزرگی می کند!

-«امیر قلعه نوعی» هم گزینه بدی نیست. او خودش معتقد است که از جمله کسانی بود که در آوردن کی روش به فوتبال ایران خیلی کمک کرد. اما تقریبا همه افرادی که به نوعی با فوتبال سر و کار دارند، می دانند که او و حمید درخشان از جمله کسانی بودند که کی روش را از فوتبال ایران خسته کردند، شاید شما هم با ما موافق باشید که خسته کردن مرد خستگی ناپذیری به نام کارلوس کار بزرگی است که تنها از عهده مردان بزرگی به نام امیر خان بر می آید، لذا ایشان هم می تواند از گزینه های بزرگ نشستن روی نیمکت تیم ملی باشد!

-شتر هم بزرگ است! همان طور که در ضرب المثل های ایرانی خوانده اید، این حیوان بزرگ است و می تواند در امر بزرگ جلوه دادن نیمکت فنی تیم ملی ایران به فدراسیون کفاشیان کمک شایانی بکند!

مهدی طوسی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید