نامه وارده: اعتراض جمعي از مردم

0_0.jpgبا سلام به ملت هميشه در صحنه ايران و حومه اطراف آن. همچنان كه مستحضريد، در آستانه اجراي طرح بي‌نظير هدفمند شدن يارانه‌ها ـ كه بر بستري از يك اقتصاد سالم و به دور از تنش صورت مي‌پذيرد و موفقيت آن حتمي است ـ شوراي عالي هواپيمايي (كه ان‌شاءالله عالي است، خداوند متعالي بفرمايد) در يك اقدام لازم و منطقي و حساب شده، در راستاي هرچه نزديك‌تر كردن نرخ بليت هواپيما به قيمت واقعي آن كه مورد درخواست خود شركت‌هاي هواپيمايي مي‌باشد؛ اقدام به افزايش 30 درصدي قيمت بليت پروازهاي داخلي كرد كه جدا جاي تشكر و قدرداني دارد و آدم سرگيجه مي‌گيرد كه به چه زباني احساسات بي‌شائبه خود را منتقل كند كه نه سيخ بسوزد، نه‌كباب. حالا به صاحب سيخ و كباب، كاري نداريم. كارت سوخت دارد؛ يك جوري مي‌سوزد و مي‌سازد.

از سوي ديگر، همچنان كه انتظار مي‌رفت ـ و كماكان هم باز انتظار مي‌رود ـ در يك اقدام همزمان و هماهنگ كه واقعا قابل تقدير و ارج‌گذاري است؛ شركت راه‌آهن نيز بدون فوت وقت كه از آن صراحتا ـ با عباراتي چون:«في التاخير آفات» ـ نهي شده است؛ قيمت بليت‌هاي بخش خصوصي خود را بويژه در محور جنوب كشور 30 تا 40 درصد بالا برد كه به هر حال حضرت مولانا فرمود: «ما زبالاييم و بالا مي‌بريم[يا مي‌رويم]....». البته اين اتفاق عجالتا قطارهاي بخش خصوصي را شامل مي‌شود و خوشبختانه قطارهاي مال دولت را در برنمي‌گيرد. البته جاي اميدواري و بسي خوشوقتي است كه بنا به گفته منابع موثق بدون هرگونه نشتي احتمالي، رجاء واثق مي‌رود كه بزودي قطارهاي بخش دولتي (معروف به رجا) نيز به بخش شبه دولتي واگذار بشود.

با اين حال و با عنايت به آنچه گفته شد؛ متاسفانه اطلاع پيدا كرديم كه هنوز شركت اتوبوسراني بين شهري ـ علي‌رغم نزديك شدن به هدفمند شدن ـ بدون هيچ هدف خاصي در خصوص افزايش قيمت بليت اتوبوس هيچ گونه اقدام شايسته‌اي تا اين ساعت به عمل نياورده است كه اين تعلل و سهل‌انگاري، جاي بسي شگفتي و گله‌مندي دارد.

لذا بدين وسيله (يا هر وسيله ممكن ديگر) ما جمعي از مردم ايران، در كمال احترام و آرامش و با حفظ كمال خونسردي؛ مراتب اعتراض صميمانه خود را به عدم افزايش قيمت بليت شركت اتوبوسراني بين شهري اعلام مي‌داريم. پيشاپيش دست همه را به گرمي و نرمي مي‌فشاريم و خدا را شاكريم كه اگر طرح هماهنگ‌سازي حقوقات بخوبي پيش نرفت؛ در عوض، طرح هماهنگ‌سازي قيمت‌ها بخوبي پيش مي‌رود.

«جمعي از ايرانيان مقيم كشور»

رضا رفيع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید