فیلترینگ تسهیلات

3002.jpgوقتی می‌گوییم گاهی مواقع فیلترینگ چیز خوبی است، شما بعضا هی به اصطلاح«ان قلت» بیاورید و مته لای خشخاش بگذارید که چه؟... که این خوب نیست و فلان است و بهمان است و نمی‌دانم از این حرف‌ها؛ که البته هیچ‌وقت هم باعث دلسردی و عقب‌نشینی ما نشده است.

انگار که حتما و حکما یک نفر بالادست ما که برای خودش شخصیتی است و وقتی می خواهد حرفی بزند، کلّ خبرنگاران مملکت در قالب یک نشست مطبوعاتی، می ریزند دور و برش، باید حرف ما را بزند تا همه قبول کنند که حرف درستی می باشد. (بعضی ها دارند چپ چپ نگاه می کنند.لابد به خاطر استعمال فعل نتراشیدۀ می باشد، می باشد. خب اصلاح می کنیم. باید نرسیده به پرانتز می گفتیم حرف درستی است).

خبر وارده: «رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر این که باید متقاضیان تسهیلات بانکی فیلتر شوند، گفت: اگر قرار باشد که پرداخت نکردن تسهیلات به فعالان اقتصادی به معنای کمبود نقدینگی و محدودیت منابع مالی قلمداد شود، این امر مشکلاتی را برای نظام بانکی به وجود خواهد آورد.»ـ به نقل از جراید فاقد تسهیلات

بسته پیشنهادی: از آنجا که صاحب این یک قلم، فاقد هرگونه تسهیلات بانکی است، مگر در حد کار با دستگاه خودپرداز بانک ها، فلذا با اعتماد به نفس تمام و به ضرس قاطع ـ و بلکه هم شدیدتر و صدادارتر ـ از طرح فیلترینگ تسهیلات بانکی حمایت محکم می کنیم و رهنمودهای ارزندۀ خود را بیان می فرماییم. تحویل بگیرید:

1ـ مقدمه اصلاح: به طرح فیلترینگ تسهیلات بانکی به چشم آغاز اصلاح نظام بانکی نگریسته شود که دولت محترم مدت هاست بر ضرورت اجرای آن تأکید و تکرار دارد. از داخل همین تسهیلات است لابد که اختلاس و پولشویی و صدتا کوفت و زهرمار دیگر در می آید. خوشبختانه، این طرح از مدت هاست که درخصوص مثلا وام ازدواج انجام می شود و خوب جواب داده. جوانان براحتی نمی توانند وام ازدواج بگیرند؛ کانه وامشان فیلتر شده! قطعا در مورد قطع تسهیلات بنگاه های اقتصادی و تجاری کلان هم جواب خواهد داد. نداد، حتما یک کسی جواب خواهد داد که چرا جواب نداد.

2ـ توقیف فیلترشکن: بعضی از آشنایان با بروکراسی نظام بانکی و دالان ها و دهلیزهای سایه روشن آن ممکن است که با گرفتن یاری سبز از فامیل های مستقر و گاه مستتر خود در انواع بانک های خصوصی و دولتی، به ضرب فیلترشکن آشنا و هــــزار فامیل هم که شده، به رغم اجرای طرح فیلترینگ، باز هم کمافی السابق به تسهیلات مورد نظر خود دست یابند. همان تسهیلاتی که بعضی از جوانان ما لنگ پنج یا ده میلیون آنند و به جای چک کشیدن، آه می کشند. فلذا ترتیباتی اتخاذ شود از سوی بانک مرکزی که جلوی این فیلترشکن های آشنا گرفته شود و از کار بیفتند.

رضا رفیع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید