سوءتصادف دو قطار

2618.jpgمطالعه برخی خبرها برای امثال من که با یک پخی دچار استرس می‌شوند، خوب نیست. تا الان فقط استرس پرواز داشتم، بعد از شنیدن خبر تصادف نابجای دو قطار باری و مسافربری، حس می‌کنم که دچار استرس ریل و قطار هم شدم. حالا قطار بیار و باقالی ببر!(زیرنویس: حالا آب بیار و حوض پر کن!)

سهراب جدید:

من قطاری دیدم که مسافر می‌برد/ و قطاری باری/ باردار و کاری/ این یکی از مشرق/ آن یکی از مغرب/ ناگهان ترق به هم برخوردند/ تللق لق...ترق! / شللق لق... شرق!/ چقدر حسن تصادف کم هست/ در عوض، سوءتصادف بسیار/ ریل‌ها هم به گمانم قر و قاطی شده‌اند/ به خطوطی که موازی باشند/ اعتمادی پس از این نیست دگر/ چون که شاید هر آن/ برسند سخت به هم / مثل هستی به عدم!

خبر وارده: «تصادف دو قطار باری و مسافربری در محور تهران ـ مشهد، یک کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشت. این حادثه ساعت 22 و 20 دقیقه جمعه گذشته در 25 کیلومتری شهرستان دامغان در ایستگاه امروان رخ داد.» ــ به نقل از جراید

بسته پیشنهادی: از آنجا که قطار نیز یکی از وسایل حمل و نقل عمومی مورد علاقه‌ بنده است(به شرطی که همه مسافرانش مجبور نباشند فیلمی را که نماینده رئیس قطار داخل ویدئو می‌گذارد، تماشا کنند!)؛ در راستای کاهش تصادفات قطار یا کاستن از حجم خسارات وارده، عرایضی ارزنده تقدیم می‌کنیم:

1 ـ بستن کمربند: از حالا داخل قطار نیز، مسافران عزیز، کمربندهای ایمنی خود را محکم ببندند و تا زمان توقف کامل قطار آن را باز نکنند. چمدان‌ها و ساک‌ها را نیز با طنابی چیزی سفت و سخت ببندند که خدای نکرده توسط چمدان خودشان به قتل نرسند.

2 ـ درهای خروج: قبل از حرکت قطار، مهمانداران محترم همانند هواپیما، درهای خروج اضطراری را به مسافران داخل کوپه‌ها نشان دهند. مثلا 20 تا در در عقب، سی تا در در جلو و 200 تا پنجره در طرفین!

3 ـ برداشتن بار کم: از قدیم گفتند بار کج به منزل نمی‌رسد، نه بار کم. فلذا به مسافران توصیه می‌شود که من‌بعد، بار کمتری به همراه بردارند، چون در اثر برخورد با قطار باری، به اندازه کافی بار به قطار آنها منتقل می‌شود. بدون پرداخت اضافه بار!

رضا رفیع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید