زیرمیزی بگیر می‌گیریم

2887.jpgدر این سرمای زودرس پاییزی، کلاهمان را از فرط خوشحالی مفرط حاضریم به قاعده برج رفیع میلاد به هوا بیندازیم به خاطر شنیدن این خبر که ظاهرا قرار است خیلی جدی و بدون یک ذره رودربایستی لازم، با برخی از پزشکان زیرمیزی بگیر، برخورد قاطع و شدیداللحن بشود.

یعنی یک طوری که دیگر هوس نکنند چیزی اضافه بر سازمان از بیماران بیچاره و مستاصل بگیرند. اگر زیرمیزی بگیرند، ما از آنها رومیزی می گیریم؛ یعنی همان جریمه نقدی معروف. این به آن در!

خبر وارده: «دو پزشک ارتوپد متخلف به علت دریافت پول زیرمیزی از بیماران خود،460 میلیون تومان جریمه شدند.» ـ به نقل از جراید

از قرار معلوم، پزشکان فوق الذکر، مبالغی بین 15 تا 30 میلیون تومان، علاوه بر تعرفه پزشکی خود از بیماران دریافت می کرده اند که کشف و شناسایی سپس خنثی شده اند.

این دو پزشک، هر کدامشان در یک بیمارستان خصوصی کار می کرده اند و از قضا هر دوشان نیز متخصص ارتوپد.

ظاهرا اندام شکسته را درست می کرده اند، اما شکسته شدن دل ها و کمرهای مردم در زیر بار پرداخت های آنچنانی، خیلی برایشان مهم نبوده و فکر نمی کردند که ارتباطی به سوگندنامه بقراط داشته باشد. حتما تصور می کردند که خود بقراط هم زیرمیزی می گرفته است!

بسته پیشنهادی: اهتمام وزارت بهداشت را در برخورد قاطعانه با برخی پزشکان زیرمیزی بگیر معدود که به آبروی اکثریت پزشکان دلسوز و زحمتکش خدشه وارد می آورند؛ پاس می نهیم و تشویق می کنیم و برای آن که شعار خالی نداده باشیم، رهنمودهایی ارزنده نیز در ادامه تقدیم می کنیم:

1 ـ رسیدگی شبانه روزی: مردم می تواننداز طریق سامانه تلفنی 1690 یا سامانه الکترونیکی www.1690.ir شکایات خود را درباره هرگونه مورد مشکوک زیرمیزی گرفتگی، به اطلاع مسئولان امر برسانند. به نظر ما که بهتر است این مرکز شبانه روزی باشد. زیرا برخی از همین زیرمیزی بگیران کوشا و فعال ممکن است که اضطرارا به جای روز، در دل شب بگیرند. رسیدگی به بیماران مضطر، شب و روز ندارد که!

2 ـ ممنوعیت پرداخت و دریافت: می گویند که از حیث حقوقی، قانون پرداخت زیرمیزی به پزشکان را جرم نمی داند، اما دریافت زیرمیزی را جرم می داند؛ فلذا به نظرم باید برای جلوگیری از سوءاستفاده های رندانه از این تبصره قانونی، علاوه بر دریافت زیرمیزی لعنتی، پرداخت آن هم ممنوع اعلام شود. اگر برخی پزشکان زیرمیزی بگیر که به این کار عادت کرده و به آنها اطلاعات غلط داده اند که ترک عادت موجب مرض است؛ از فردا جوری با بیمار برخورد کنند که ظاهرش این باشد که خود آنها دارند با لبخند و به زبان خوش، به آنها زیرمیزی پرداخت می کنند؛ آن وقت قانون می تواند بفرماید که چه کار باید کرد؟... گاهی قانون برای بعضی ها آخرش «ن» دارد ها!

رضا رفیع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید