خواص درماني يارانه!

0_0.jpgبالاخره پس از مدت‌ها انتظار شكرين و دلشوره شيرين، يارانه نقدي ساكنان 9 استان كشور به سلامتي ملت ايران به حسابشان واريز شد. الساعه مي‌توانند بروند حساب خود را بچكند؛ يعني چك نمايند و خانواده‌اي را از نگراني نجات دهند.

يك صاحب حساب: آن را كه حساب پاك است، از محاسبه چه باك است؟

يك صاحب نظر: چه ربطي داشت؟... هر سخن جايي و هر نكته مقامي دارد مجيدجان!

همان صاحب حساب: حالا ما دلمان خوش بود، يك چيزي پرانديم. شما به خوشه‌اولي خودتان، ناديده انگاريد!

بله، از ديروز، سر كيسه يارانه‌ها شل شد تا پيش از هدفمند شدن (و جلوگيري از هدرمند شدن) يارانه‌ها، ياران به حق و حساب خود برسند و ساير برادران و خواهران يارانه‌پذير، دل قوي دارند كه عنقريب، مال آنها نيز به حساب‌هايي كه باز كردند، ريخته خواهد شد تا همه باهم به اتفاق خانواده محترم، با تمام وجود آماده اجراي طرح هدفمند شدن يارانه‌ها در كشور شويم و در غم و شادي آن شريك همديگر گرديم. كاين درد مشترك، هرگز جداجدا، درمان نمي‌شود.

خواص درماني: براي يارانه، خواص درماني بي‌شماري ذكر كرده‌اند كه همه‌اش جا نمي‌شود و ما مجبوريم در اينجا به ذكر چند فقره‌اش بسنده كنيم كه وقت تنگ است. بايد برويم حسابمان را چك كنيم. و اما خواص يارانه‌درماني:

1ـ بروز موضعي لبخند: يارانه با اثرگذاري موثر روي غدد مترشحه هورمون‌هاي شادي بدن، باعث انبساط خاطر شده و با فرمان مستقيم به سلول‌هاي عصبي مستقر روي لب‌ها و اطراف آن، باعث باز شدن غنچه لب‌ها مي‌شود. چنانچه مقدار يارانه زياد باشد، احتمال باز شدن تا بناگوش نيز هست.

2ـ جلوگيري از ريزش مو: استفاده از يارانه به طرزي شگفت‌انگيز از ريزش مو جلوگيري مي‌كند و بلكه روند رو به رشد آن را باعث مي‌شود. انسان وقتي يارانه بگيرد، وسع مالي‌اش به خريد شامپوهاي ضد ريزش مو هم كه احتمالا گران شده است مي‌رسد و مي‌تواند سرش را شامپو بمالد و سبب تقويت پياز و سيب‌زميني موهاي سرش شود. كچلي بد دردي است آقا!

3ـ كاهش سريع استرس: با آمدن يارانه به داخل حساب آدم، هرچه اضطراب و استرس است از محيط اعصاب و روان وي متواري مي‌شود و جايش را به ريلكسيشن و همه چي آرومه، من چقدر خوشحالم و امثال اينها مي‌دهد. ايجاد موج مثبت، اولين خصوصيت ذاتي يارانه است كه آدم با تمام وجود به اين عقيده ايمان مي‌آورد و جيغ بنفش مي‌كشد كه: تا يارانه شقايق هست‌/‌زندگي بايد كرد... و من چه سبزم امروز! (منظور از سبز، مفهوم طبيعي آن است. سوءاستفاده سياسي نشود لطفا!)

4 ـ رفع مشكلات چشمي: يارانه به عنوان نورچشمي اقتصاد باعث بر طرف شدن برخي از نواقص چشم و اشكالات آن از قبيل پيرچشمي و افت ميزان ديد آن مي‌شود؛ چرا كه با وجود يارانه، سوي چشم افزايش يافته و مي‌تواند تا دورترها را شفاف ببيند و براي آينده‌اش برنامه‌ريزي كند.

رضا رفيع

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید