خاطرات دانش آموزي چوپان دروغگو

2124.jpgشنبه : امروز روز اول ورود من به دبيرستان بود . تمام دبيرستان را به خاطر من چراغاني كرده بودند .جلوي در مدرسه عده اي براي استقبال از من با حلقه ها و دسته هاي گل ايستاده بودند . جمعيت يكصدا اسم مرا فرياد مي زدند . همه از اين كه من در دبيرستان قبول شده بودم در پوست خود نمي گنجيدند و يكي يكي پوست خود را پاره مي كردند و دورم مثل پروانه مي چرخيدند .

يكشنبه : امروز دبير هاي درس هاي مختلف تك تك سراغ من آمدند و از من خواستند برنامه خودم را براي حضور در كلاس به آن ها اعلام كنيم تا آن ها با من هماهنگ شوند . در ضمن از من خواستند تا نمره هايي كه دوست دارم پايان ترم توي كارنامه ام باشد را اعلام كنم .

دوشنبه : رييس مدرسه ، مرا به دفتر خود دعوت كرد و رسماً از طرف نظام آموزشي عذرخواهي كرد كه نمره اي بالاتر از نمره بيست وجود ندارد ، كه به من تعلق گيرد. ايشان اين قضيه را بزرگترين ضعف نظام آموزشي كشور دانست و درخواست كرد پيشنهادات و انتقادات خود را براي پر بار شدن نظام آموزشي اعلام كنم.

سه شنبه : معاون مدرسه براي تنظيم برنامه هاي تعليمي و تربيتي و تاييد برنامه هاي فرهنگي مدرسه از من دعوت كرد و در پايان جلسه از من خواست به اتفاق در مدرسه قدم بزنيم تا من كلاس مورد علاقه ام را انتخاب كنم .

چهارشنبه : تمام همكلاسي هايم به من پيشنهاد دوستي دادند ولي من پيشنهاد همه شان را رد كردم . چون بايد ادامه تحصيل بدهم و فرصت دوست شدن با اين همه آدم را ندارم .

پنجشنبه : امروز وزير آموزش و پرورش براي برنامه ريزي هاي كلي و جزئي مدارس از من به عنوان نماينده دانش آموزان مشاوره و راهنمايي خواست ولي من به دليل مشغله زياد ، درخواستش را رد كردم . همچنين به من پيشنهاد داد به جاي درس خواندن و وقت تلف كردن در مدرسه دكتراي افتخاري ايشان را بپذيرم ، ولي من ترجيح دادم با تلاش خودم مدرك بگيرم ، تا فردا كه وزير كشور شدم ، حرف و حديثي در مورد مدركم نباشد .

جمعه : امروز تعطيل بود و از صبح تا شب در استخر و سوناي و زمين هاي ورزشي مجهز مدرسه به تفريح و ورزش پرداختم .

علي‌رضا لبش

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید