جان ما به اندازه ی دنبه یمان ارزش ندارد؟!

951.jpgآیا چون ما گوسفند هستیم بایستی با ما به مانند یک گوسفند عمل کنید؟! آیا جان ما به اندازه ی دنبه ی مان هم ارزش ندارد؟! بع؟!

تیتر اخبار را مرور می کنم، تکان دهنده هستند، این روزها کمتر پیش می آید روزنامه ای را قبل از خوردن بخوانم و خبری در مورد تلف شدن همنوعانم نبینم. جالب اینجاست، هیچکس هم پاسخگو نیست! خوب به یاد دارم در فرودین 1388 هفت هزار و 400 گوسفند عشاير در پي بارش باران و برف در استان فارس تلف شدند اما دریغ از یک پیام تسلیت! دریغ از یک دل داری! دریغ از یک نفر که به داد بع بع های بره های میش مرده برسد! بع؟!

این انسان های خودخواه همواره به فکر خویش بودند، خانه های خود را ضدزلزله ساختند در حالیکه خانه های ما با کمی باران استخر می شود! لااقل اگر عرضه ندارید یک خانه ی درست و حسابی برای ما تهیه کنید لااقل امکاناتی را برای ما مهیا کنید تا شنا یاد بگیریم؛ هیچ می دانید هر ساله چندین گوسفند به دلیل غرق شدن در آب می میرند؟! بع؟!

کمتر روزی است که در خبرها نبینیم که هم نوعان ما به خاطر بی مسئولیتی عده ای چوپان زیر چرخ های کامیونی له نشده باشند! نمونه اش همین خبر: «سرعت غيرمجاز يك دستگاه كاميون در شهرستان «حلب» باعث تلف شدن 60 گوسفند شد.»، نامردها شصت تا شصت تا هم می کشند! بعدش هم خوشحال می شوند و می گویند: «آخ جون یه کله پاجه ی دبش افتادیم!»، آیا لحظه ای که کله پاچه می خورید لحظه ای به برره های آن گوسفند فکر می کنید؟! بع؟!

و اینهم خبری دیگر: «درشهرستان مانه و سملقان گرگها بيش از 150 راس گوسفند را تلف کردند!»، خب اگر ما گوسفندان می توانستیم از خودمان محافظت کنیم دیگر نمی آمدیم توی طویله های بدبوی شما زندگی نمی کردیم! اصلاً من مانده ام این سگ ها وظیفه یشان چیست؟! فقط زورشان به ما می رسد؟! نکند پنجه هایشان با پنجه های گرگ ها در یک کاسه باشد! بع؟!

اصلاً همه ی اینها به کنار، خبر «تلف شدن 1360 رأس گوسفند در زواره» را چطور توجیه می کنید؟! کود شیمایی در آب می ریزید، و خب ما هم گوسفندیم دیگر! نمی فهمیم! از این آب می خوریم و می میریم! چه کسی جوابگوی این حرکات تروریستی است؟! این حادثه در آبانماه 88 اتفاق افتاده است! چرا هیچکس در این یکسال و اندی که از حادثه می گذرد به عنوان عامل این حادثه ی تروریستی معرفی نشده است؟! بع؟!

ارژنگ حاتمی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید