ای قیر سیاه ریخته در شهر ...

864.jpg. و اینک در سال نهضت آسفالت، ابرها از پس آسمان شهر کنار می روند تا جهانیان نظاره کنند که چگونه جماعتی به ظاهر خادم و خدوم، جامه سیاه بر تارک شهر کشیده و زمین های نرم و سفید را با قیر سخت و سیاه پوشانده تا رخت عزای ابدی بر تن شهر کرده باشند.

. و کجایند آنان که خود را دلسوز و غمخوار شهر می دانند تا مشاهده نمایند که به چه سان، ذره ذره زمین های خاکی و بکر شهرمان با چرخش غلتک های غول آسا به زیر خروارها قیرداغ فرو می روند.

. و کیست که پاسخگو باشد ازین پس باید از کجای شهرمان قهرمان ورزشی بیاوریم؟! مگر نه این است که هر قهرمان حماسه سازی در ابتدا از زمین های خاکی شروع کرده است؟! و حالا که زمین خاکی وجود ندارد پس یقینا قهرمان و پهلوانی هم در عرصه شهرمان ظهور نخواهد کرد.

. و کیست که پاسخگو باشد ازین پس باید از کجای شهرمان هنرمند عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون بیاوریم؟! مگر نه این است که هر هنرمند مردمی سالیان سال خاک صحنه خورده است؟! و حالا که زمین خاکی وجود ندارد، خاکی هم نیست که بر صحنه ای نشیند تا هنرمندی آن را بخورد پس یقینا هنرمندی هم در عرصه شهرمان ظهور نخواهد کرد.

. و کیست که پاسخگو باشد ازین پس باید از کجای شهرمان مسئول اداری- سیاسی بیاوریم؟! مگر نه این است که هر مسئول خدومی انسان خاکی و افتاده ای است؟! و حالا که زمین خاکی وجود ندارد پس یقینا مسئول خاکی که بتواند به سبب خاکی بودنش رای بیاورد و خادم مردم گردد هم در عرصه شهرمان ظهور نخواهد کرد.

. و نیز مضاف است بر درد بی قهرمانی و بی هنرمندی و بی مسئولی، درد بدرود ابدی با واژگان شکیل و پر کاربردی همچون خاک بر سر، خاک و خل، خاکروبه، خاک اره، خاکشیر، خاک آلود، خاک انداز، خاکبرداری، خاک برگ، خاک پا، خاکستر، خاک کردن، خاک عالم، خاک سپاری و امثالهم.

. و اینچنین است که سیاست بی تدبیر عده ای موسوم به شهرداریچی، شهری را به ورطه نابودی ورزشی، هنری، اداری- سیاسی و زبانی و به تبع آن فرهنگی و اخلاقی و مردمی و ... خواهد کشانید!

سعید ترشیزی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید