اوهوی آدم، مثل گوسفند رانندگی کن!

948.jpgسال هاست حق و حقوق ما خورده شده است، سال هاست به دلیل پایین بودن آی کیویمان با ما به مانند گوسفند برخورد شده است. اما این روزها ما دیگر گوسفندهای سابق نیستیم، با اعتراضات مدنی خود در آینده ای نه چندان دور بالاخره به تمامی مطالبات قانونی و غیرقانونی خودمان خواهیم رسید! بع!

من به عنوان نماینده ی گوسفندان در اینجا به قسمتی از مطالبات بر حقمان که تنها برخورداری از حقوق برابر با باقی حیوانات است. اشاره می کنم؛ بع!

* چرا گربه ها این اجازه را دارند که از دیوار مردم بالا بروند و داخل منزل مردم را دید بزنند و حتی کبوترهای آنان را بخورند اما ما چنین حق و حقوقی نداریم؟! چرا اگر ما مثل گوسفند سرمان را پایین بیندازیم و وارد منزلی شویم و دمپایی یا روزنامه یشان را بخوریم به ما لگد می زنند؟! بع؟!

* چرا بلبل ها و قناری ها هر چقدر دلشان بخواهد می توانند چه چه بزنند، حتی کلاغ ها هر چقدر دلشان بخواهد غار غار کنند و چغک ها هر چقدر دلشان بخواهد زر بزنند اما ما گوسفندان تا چند بار «به به» می کنیم فرتی ما را پخ پخ می کنید؟! ما خواهان آزادی بیانی برابر با بلبل ها و کلاغ ها هستیم! بع!

* ما خواهان حق رانندگی هستیم. بدانید که رانندگی ما خیلی هم توپ است و اگر تا به امروز چنین حقی به ما داده می شد قهرمان اتوموبیل سواری جهان شوماخر نبود و یکی از ما گوسفندان بود! بع!اصلاً شما به چه حقی در هنگام رانندگی و هنگامی که یک نفر بد رانندگی می کند به او می گویید: «اوهوی! مگه گوسفندی؟! مثل آدم رانندگی کن!»، بگذارید چند روز ما در خیابان ها رانندگی کنیم آنوقت می فهمید که بهتر است به جای آن جمله بگویید: «اوهوی! چرا مثل آدم رانندگی می کنی؟! مثل گوسفند رانندگی کن!»، بع!

* آخرین خواسته ای که در اینجا ذکر می کنم امنیت است، ما امنیت می خواهیم. آخر کدام منطقی می گوید به ازای هر 400-300 گوسفند یک سگ برای محافظت ما وجود داشته باشد؟! بایستی به ازای هر 50 گوسفند یک شیر از ما محافظت کند، البته شیر مذکور را بایستی 2 ضامن معتبر ضمانت کنند و یک عالکه وثیقه بگذارد و تعهد محضری بدهد که خودش ما را نمی خورد! بع!

ارژنگ حاتمی

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید